Save to shopping list
Create a new shopping list
Szukaj

Blog

Instrukcje do klocków jako wstęp do udanej zabawy
Dziecięca wyobraźnia potrafi wielokrotnie wywołać zdumienie. Najmłodsi zaskakują swoimi pomysłami na budowle z klocków i niejednokrotnie odkrywają zupełnie nowe sposoby na połączenie poszczególnych elementów. Jednakże może zdarzyć się tak, że dziecko będzie potrzebowało nieco inspiracji na początku swojej przygody z zestawami konstrukcyjnymi lub przyda mu się małe wprowadzenie. Idealnym sposobem na to, jest wykorzystanie instrukcji. Gotowe plany budowy pozwalają na poznanie możliwości łączenia klocków oraz uczą jak krok po kroku realizować projekty. Jakie jeszcze zalety posiadają takie schematy i jak wykorzystać je, w sytuacji gdy dziecko dopiero zaczyna swoją przygodę z klockami?
Read more
Jak poradzić sobie ze złością dziecka, kiedy budowla z klocków się nie uda?
Pokonywanie trudności i radzenie sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed dziećmi budowanie, jest istotną, niezwykle rozwijającą częścią zabawy klockami konstrukcyjnymi. Dzięki temu najmłodsi uczą się w praktyce, że konsekwencja w działaniach i wytrwałość potrafią zaowocować sukcesem. Drobne niepowodzenia, potknięcia czy błędy są nieodłącznym elementem realizacji różnorodnych projektów i jedynie zwiększają końcową satysfakcję. Jednak może zdarzyć się tak, że dziecko zareaguje złością, w sytuacji gdy coś pójdzie nie tak. Nie jest to powód, aby rezygnować z zabawy klockami, a wręcz przeciwnie – warto wykorzystać te gorsze momenty tak, aby rozwijać w dziecku odpowiednią postawę, co zaowocuje lepszym radzeniem sobie ze wszystkimi wyzwaniami, które spotka na swojej drodze.
Read more
Klocki edukacyjne, które pomagają w nauce
Każdy zestaw klocków konstrukcyjnych wpływa pozytywnie na całościowy rozwój dziecka, przekładając się również na jego zdolności w zakresie kształcenia i zdobywania wiedzy. Jednocześnie wybrane zabawki konstrukcyjne zostały stworzone specjalnie z myślą o konkretnych umiejętnościach. Klocki edukacyjne rozwijają między innymi zdolności językowe, matematyczne czy inne kluczowe kompetencje. Są więc świetnym uzupełnieniem pozostałych zestawów, pozwalając na naukę poprzez zabawę i tworzenie pozytywnych skojarzeń.
Read more
Klocki, które można zabrać na plażę
Latem dzieciaki uwielbiają spędzać czas na plaży! Budowanie zamków z piasku, kopanie dołów czy zabawa w wodzie – taka zabawa nigdy im się nie znudzi. Pociechy lubią zabierać ze sobą nad wodę różnorodne akcesoria, takie jak łopatki, grabki, konewki czy sitka. Okazuje się, że taką zabawę mogą umilić zabawki konstrukcyjne, czyli również wybrane zestawy klocków. Zarówno piaszczysta lub kamienista plaża nadmorska, jak i ta nieco porośnięta trawą, często obecna nad jeziorem, stanowi niezwykle ciekawą scenerię dla odgrywania scenek z wykorzystaniem pojazdów, zwierzątek czy postaci z klocków. Warto więc już dziś poznać kilka inspirujących zestawów, które można zabrać na plażę.
Read more
pixel