Małe elementy

Obecnie dzieci mają do wyboru całe mnóstwo różnego rodzaju zabawek. Niektóre z nich wydają dźwięki, inne się poruszają. Jednak nadal bardzo duża część dzieci za ulubioną zabawkę uważa tradycyjne klocki. Mają one tę przewagę nad innymi zabawkami, że pomagają maluchom w rozwoju. Rozbudzają ich kreatywność i uczą cierpliwości. Dodatkowo pokazują im, jak rozwiązywać problemy przy tworzeniu różnych konstrukcji z klocków i się nie poddawać. Klocki są pomocne również w rozwijaniu zdolności manualnych, w tym motoryki małej. Rozwijają też koordynację wzrokowo-ruchową i pomagają maluchowi w nauczeniu się podstawowych kolorów, czy cyferek.

Jakie są rodzaje klocków z plastiku?

Klocki z tego materiału różnią się między innymi rozmiarem poszczególnych elementów. Mogą być one: małe, średnie albo duże. Klocki, które z zestawie mają niewielkie części, przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do wieku 4 lat. Mniejsze maluchy, mogłyby takie elementy połknąć i zrobić sobie krzywdę. Najlepiej jest sięgać po takie klocki, które mają maksymalnie prosty kształt. Dzięki temu dziecko może budować różne konstrukcje od podstaw i w jak największym stopniu rozwijać swoją wyobraźnię.
Budowanie z klocków pozwala dziecku wyrazić to, co mu w duszy i w sercu gra. Dobrym wyborem są również zestawy, które oferują bardziej zaawansowane techniki łączenia klocków. Mamy tutaj na myśli na przykład klocki z małymi elementami, takich firm jak Little Architect, Meli, Pix-it, PlusPlus. Klocki konstrukcyjne Meli mają kształt podobny do puzzli i łączą się ze sobą właśnie na takiej zasadzie. Można z nich zbudować na przykład domek lub ulubione zwierzątka. Natomiast zestawy klocków marki PIX-IT składają się z niewielkich elementów oraz maty, na której można układać dowolne konstrukcje. Jest to wspaniała zabawka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Czy klocki z plastiku są bezpieczne dla dzieci?

Jeżeli pochodzą od renomowanych producentów, to jak najbardziej, tak. Takie klocki są wykonane z wytrzymałego tworzywa, które nie pęka. Są bezpieczne i posiadają wszystkie konieczne dla zabawek atesty.
12