Małe klocki plastikowe

Starsze dzieci chętnie sięgają po małe klocki plastikowe. Pozwalają one swobodnie budować to, co podpowiada wyobraźnia, choć wymagają większej precyzji. Tego typu propozycje pojawiają się naturalnie w rozwoju pociech i stanowią krok milowy w dobrej zabawie. Dzięki temu można podkreślić nawet najmniejsze detale, co niewątpliwie sprawia, że każda zabawa jest jeszcze bardziej wciągająca.

Małe klocki plastikowe - od jakiego wieku można je stosować?

Przede wszystkim małe klocki plastikowe, jakie oferujemy na klocki.edu.pl, będą świetnie pobudzać kreatywność i staną się świetną lekcją cierpliwości. Budowanie domów, konstrukcji, pojazdów czy nawet postaci jest niezwykłą przygodą, która jest fantastycznym treningiem manualnym. I dlatego po kolorowe elementy w różnych kształtach tak chętnie sięgają dzieci i dorośli, a tutoriale w mediach społecznościowych czy programy telewizyjne zachęcają do tego, by tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Zawsze jednak zestaw z małymi klockami musi być dopasowany do wieku i możliwości dzieci. Zbyt trudne zadanie może zniechęcić do tego, by się bawić, a niewielkie elementy wymagają wprawy. Najczęściej po tego typu kolekcje sięga dziecko w wieku 3-4 lat, choć zdarza się też, że potrzebuje ono kloców średniej wielkości, by naturalnie przejść do kolejnego etapu.

Czym charakteryzują się zestawy klocków z plastiku o małych elementach?

Im mniejsze elementy dziecko będzie składać w większą całość, tym lepiej rozwijać będzie motorykę, spostrzegawczość i pracę ręka-oko. Poza tym to także inspiracja do tego, by uczyć się kolorów i kształtów w naturalnym środowisku. Niemalże każdy zestaw zawiera instrukcje, które pozwalają stworzyć daną konstrukcję – na przykład pojazd czy budynek. W wielu wariantach będą to zestawy tematyczne. Małe klocki plastikowe mają jednak tę siłę, że można je dowolnie układać, a każde pudełko z nowymi elementami powiększy bogatą kolekcję różnorodnych kształtów i kolorów.

Rozwijanie manualnych zdolności dziecka z małymi klockami plastikowymi

Im dziecko jest starsze, tym chętniej sięgać będzie po zestawy klocków plastikowych o małych elementach oraz o bardziej skomplikowanych systemach łączenia. To prawdziwa satysfakcja i okazja do tego, by rewelacyjnie się bawić. W tym wypadku nawet bardzo proste kształty mogą być interesującą motywacją do budowania płaskich, dwuwymiarowych czy też trójwymiarowych konstrukcji. Czasem przypominają puzzle, a często są przestrzennymi formami, które stają się idealną pożywką dla nieposkromionej dziecięcej wyobraźni. Zobacz, które z naszych propozycji będą świetne dla Twojego starszaka.