;

Klocki Mobilo

Klocki konstrukcyjne dla młodszych dzieci wraz z instrukcjami układania modeli Klocki dla młodszych dzieci?

Rozwijające wyobraźnię i pozwalające na wielogodzinne zabawy? Praktycznie niezniszczalne, ale proste w zabawie i dające wiele radości tak dzieciom jak i dorosłym?
To z pewnością Klocki Mobilo. Te klocki dla dzieci znane są już wielu pokoleniom. Pierwotna ich wersja powstała ponad 30 lat temu w Niemczech. To klasyczne klocki konstrukcyjne o prostych kształtach i łatwych połączeniach. Całkowicie bezpieczne oraz łatwe w zabawie sprzyjają rozwojowi dzieci od najmłodszych lat. Każdy z elementów wykonany został bardzo starannie a dodatkowo trwałość klocków pozwala na zabawę przez wiele lat. Żywe kolory oraz elementy dźwiękowe (dzwoneczki) pozwalają na kreatywną zabawę a dodatkowo rozwijają zdolności manuale bawiących się dzieci. Dodatkowo w zestawach znajdują się koła, śmigła i inne ruchome elementy urozmaicające zabawę. Do klocków dołączone są instrukcje, które pozwalają na zapoznanie się z możliwościami konstruowania modeli. Każdy z zestawów został zapakowany w wygodne plastikowe pudełeczko ułatwiające przechowywanie.
Klocki Mobilo to z pewnością zabawki edukacyjne, ponieważ pozwalają rozwijać zdolności motoryczne i zwiększają pomysłowość u dziecka. Zostały wyprodukowane z wysokogatunkowego i elastycznego tworzywa, więc bez uszczerbku przetrwają każdą dziecięcą zabawę przez wiele lat. Pomysłodawczynią powstania tych kloców była pedagog przedszkolna Pani Traute Grabosch. Od 30 lat są sprzedawane i produkowane przez tę samą niemiecką rodzinną firmę. Dzięki temu, że klocki Mobilo mają wyjątkowo prosty sposób łączenia, więc są to idealne klocki dla 3 latka. Klocki konstrukcyjne rozwijają jednocześnie psychikę i sprawność fizyczną dziecka. Może ono tworzyć z nich wymarzone budowle lub pojazdy, a jednocześnie nawiązywać relacje z innymi dziećmi. Wspólna zabawa zawsze bardzo mocno łączy. W dodatku dzieci, które na co dzień bawią się klockami, szybciej się rozwijają. Tworzenie czegoś od podstaw uczy je również cierpliwości i wytrwałości. Łatwiej jest im też znosić porażki. Klocki Mobilo to idealny pomysł na prezent dla 3-latka.