Klocki Klix Cubes

Klocki Klix Cubes Klocki Klix Cubes – odtąd ten dźwięk będzie kojarzył się z doskonałą zabawą. Pośród wielu typów rozwiązań konstrukcyjnych klocki Klix wyróżniają się nie tylko formą poszczególnych elementów, ale i specyficznym dźwiękiem, który wydają one podczas łączenia. Charakterystyczne ciche kliknięcie dało nazwę tym klockom, a wielbicielom kojarzy się odtąd ze wspaniałą zabawą, od której trudno się oderwać. W przeciwieństwie do tego, klocki Klix nie tylko łatwo się łączy, ale i łatwo odrywa, pozwalając na poprawienie konstrukcji albo stworzenie zupełnie nowego projektu. Jednak konieczność wyczucia potrzebnej siły powoduje, że klocki Klix przeznaczone są dla nieco starszych przedszkolaków – najlepiej zacząć zabawę nimi w wieku około 5-6 lat. Za to górnej granicy wieku nie ma. Okazuje się, że nowe możliwości łączenia i zupełnie inne zasady konstruowania obiektów stanowią atrakcyjne zajęcie nawet dla wybrednych 10-latków.

Czym są klocki konstrukcyjne Klix?

W skład zestawu wchodzą 4 typy modułów w trzech kolorach – czerwonym, żółtym i niebieskim. Klocki łączy się poprzez lekki docisk, podczas którego słyszy się ów charakterystyczny dźwięk. Rozłączenie wymaga odrobiny więcej siły, ale nadal jest stosunkowo łatwe. Klocki tworzą mocne i lekko elastyczne połączenia. Kształt elementów dobrano nieprzypadkowo. Wzorując się na konstrukcjach szkieletowych, nowoczesnych budynków stworzono przestrzenne kształty, umożliwiające budowanie lekkich, ażurowych obiektów. Zasady łączenia poszczególnych fragmentów są inne niż w tradycyjnych klockach, co stanowi dodatkowe wyzwanie, ale i bodziec rozwijający kreatywne myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną. Co niezwykle istotne, trwałe połączenia klocków sprawiają, że stworzone formy mogą posłużyć jako rekwizyty do kolejnych zabaw – bez obawy o to, że rozpadną się przy najmniejszym ruchu.

Co znajduje się w zestawie?

Klocki Klix w podstawowym zestawie składają się aż z 300 elementów, co daje niemal nieograniczone możliwości zabawy dla co najmniej dwójki dzieci. Zapakowane zostały w estetyczne i trwałe plastikowe pudełko z zamykanym wieczkiem, które służy jako pojemnik do ich przechowywania. W opakowaniu znalazł się instrukcja z przykładami 10 form płaskich i przestrzennych, które mogą stanowić zaczątek do tworzenia własnych, znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji.