Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
24h | Wysyłka jeszcze dziś
Szukaj

Klocki do nauki - matematyczne dla przedszkoli

(3)
Możliwości nauki poprzez zabawę jest bardzo wiele. Tego typ edukacji przynosi w większości same korzyści tak dla dzieci, jak i dla nauczycieli czy dorosłych. W kreatywną zabawę można wpleść elementy nauki tak potrzebne w przyszłym życiu. W przypadku klocków matematycznych jest to o tyle łatwe, że tego typu zabawki naturalnie kojarzą się z zabawą. Układanie wzorów, grupowanie kształtów czy kolorów, segregacja - to nic innego jak podstawy matematyki. Dziecko spędzając czas z tego typu układankami, bezwiednie uczy się w swoim własnym tempie. Tego typ edukacji pozwala również nauczycielom czy rodzicom obserwować postępy w rozwoju.
Jeśli dziecku łatwiej przychodzi grupowanie kolorów niż kształtów, to należy w takim wypadku zwrócić większą uwagę, aby przy kolejnych zabawach położyć nacisk na te czynności, które przysparzają dziecku kłopotów. Dodawanie i odejmowanie czy też kolejno mnożenie i dzielenie będzie dla dziecka w przedszkolu dużo przyjemniejsze, jeśli będzie mu się kojarzyć z dobrą zabawą. Taką zabawę zapewniają właśnie odpowiednio dobrane zabawki matematyczne. W naszej ofercie znajdują się zestawy dla dzieci w różnym wieku - jedno jest jednak pewne, matematyka jest królową nauk, więc zabawy matematyczne to iście królewska rozrywka.

Różnorodność zestawów

W tej kategorii znają Państwo zarówno zestawy z ilością elementów odpowiednią do nauki jednego dziecka w domu, jak i duże zestawy matematyczne, które znakomicie się sprawdzą w pracy z grupą dzieci w przedszkolu. Głównym atutem klocków matematycznych jest jakość ich wykonania. Zakupując duży zestaw klocków edukacyjnych dla grupy przedszkolaków, do nauki podstawowych działań matematycznych posłuży on wiele lat. Klocki edukacyjne Morphun działania matematyczne odejmowanie i dodawanie, czy mnożenie i dzielenie to fantastyczna alternatywa nauki poprzez zabawę. Duże zestawy Morphun zostały zapakowane w estetyczny i trwały pojemnik plastikowy, który pozwoli na utrzymanie porządku w dziecięcych zabawkach. 
pixel