Znikopisy LCD - łatwa nauka pisania i rysowania

2019-12-01

Znikopisy LCD to zabawka, która spodoba się nie tylko wielu dzieciom, ale również rodzicom. Umożliwia prostą naukę pisania i rysowania bez brudzenia przez dziecko rączek, bez malowania po ścianach i stołach. W dodatku dzieci naprawdę, gdy tylko dostaną do rąk znikopis LCD to długo go z nich nie wypuszczą. Znikopis LCD służy do malowania nim po specjalnej tablicy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ za pomocą jednego ruchu można zmazać rysunki i malować od początku. Warto tutaj jeszcze zaznaczyć, że znikopis LCD jest ekologiczny, bo dziecko może tworzyć bez marnowania nieskończonych ilości papieru. Tak, ten problem jest doskonale znany większości rodzicom, więc ta informacja z pewnością ich ucieszy. W jaki sposób działa znikopis LCD? Jak wybrać najbardziej odpowiedni dla Twojego dziecka model?

Znikopis LCD - co to takiego?

Najprościej można powiedzieć, że znikopis LCD to tablica plus specjalny mazak. Na pewno dla młodszych dzieci będzie to doskonała zabawa, bo będą przekonane, że ta zabawka jest magiczna. Znikopisem LCD da się rysować tylko na specjalnie do tego wyprodukowanej tablicy. Kolejnym plusem tej zabawki jest to, że znikopis LCD nie zostawia żadnych śladów na innych powierzchniach. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że Twoje dziecko za chwilę pomaże Ci nim stół lub jasną, skórzaną kanapę. Rysunki lub literki napisane przez malucha można bez problemu usunąć przy pomocy suwaka zamontowanego w tablicy. Rysunek zniknie również wtedy, gdy przetrzesz tablicę ręką. Możesz wspólnie z dzieckiem odkrywać możliwości znikopisu LCD. Na pewno będziecie mieć przy tym dużo zabawy. Znikopisy LCD występują w wielu modelach. Na przykład Znikopis Tablet kolorowy LCD - Zielona żabka posiada bardzo wrażliwy ekran, który idealnie reaguje na nacisk. Dzięki temu można na nim rysować zarówno cienkie, jak i grube linie. Znikopis LCD jest zasilany na zwykłe baterie, które trzeba wymieniać mniej więcej co dwa lata. Swoją formą przypomina tablet, więc na pewno przyciągnie uwagę nawet starszych dzieci. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Znikopis Tablet kolorowy LCD - Niebieska żabka

W jaki sposób działa znikopis LCD?

Tablica, która jest sprzedawana razem ze znikopisem LCD, jest pokryta specjalną folią. Pod nią znajdują się drobinki metalu. Znikopis LCD jest namagnesowany. Gdy dziecko przykłada jego końcówkę do tablicy, to drobinki metalu układają się we wzór, który chciał namalować maluch. Suwak, który służy do usuwania namalowanych wcześniej rysunków powoduje, że namagnesowane drobinki rozsypują się po tablicy. Dzięki temu tablica znowu jest czysta i można bez problemu na niej malować. Praktycznie bez końca, bo bateria działają naprawdę długo.

Jakie są korzyści z zakupu znikopisu LCD?

Przede wszystkim poprawia on u dzieci zdolności manualne. W dodatku jest ekologiczny. Znikopis LCD pozwala dziecku szybko nauczyć się pisania i czytania przez zabawę. Znikopis LCD ma nowoczesną formę, podobną do tabletu, więc na pewno wzbudzi zainteresowanie u dzieci. Jest trwały i ma atrakcyjną cenę.