Plastikowe klocki konstrukcyjne

2017-03-22
Plastikowe klocki konstrukcyjne

Na szczególną uwagę zasługują klocki konstrukcyjne, które sprawią maluszkowi nie tylko dużo radości, ale również satysfakcji z uzyskanych rezultatów pracy. Ogromna różnorodność pod względem wielkości, kształtu, sposobu łączenia czy użytych materiałów daje szerokie pole do popisu. Czym się charakteryzują te klocki edukacyjne? I dlaczego warto po nie sięgnąć?

klocki plastikowe

Klocki konstrukcyjne dla dzieci to zabawki, które podbiją serca maluchów swoją pomysłowością. Każdego dnia bowiem stawiają nowe wyzwania, zadania, pobudzając w ten sposób umysł do pracy. A przy okazji, zachęcając rodziców do wspólnego spędzania czasu. Warto zauważyć, że omawiana zabawka jest chętnie wykorzystywana również na polu edukacyjnym wśród nauczycieli w pierwszych etapach kształcenia. Przy ich udziale można stworzyć dosłownie wszystko, począwszy od ciężarówki, gospodarstwa rolnego po farmę, samolot, maszyny budowlane i rolnicze, kończąc na wesołym miasteczku. I choć klocki stanowią częstą domenę chłopców, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również dziewczynkom zaszczepić umiejętności budowlane.

Zalety klocków konstrukcyjnych

Wielu rodziców często zastanawia się, czy warto doposażyć pokój dziecka w omawiany rodzaj zabawki. Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Dlaczego? Z wielu powodów, przede wszystkim z uwagi na rozwój zręczności oraz zdolności manualnych. Jako, że umożliwiają manipulację przedmiotami, wpływają pozytywnie na ćwiczenie sprawności palców i ręki, usprawniając tym samym małą motorykę. Ze względu na konieczność dopasowywania poszczególnych elementów do siebie, dziecko trenuje mięśnie nadgarstka oraz paluszków. Poznaje również trójwymiarowy świat, samodzielnie tworzonych maszyn, poprzez dokładanie klocków i przytwierdzanie ich załączonymi akcesoriami. Klocki magnetyczne, drewniane, plastikowe – wybór jest naprawdę szeroki. Te wykonane z tworzywa sztucznego gwarantują trwałość i wytrzymałość zbudowanej konstrukcji. Drewniane i magnetyczne mają to do siebie, że bardzo szybko można je połączyć. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno jakiegokolwiek zestawu, powinniśmy kierować się wiekiem dziecka, bezpieczeństwem ich wykorzystania i zainteresowaniami smyka, w szczególności, kiedy mają to być klocki dla najmłodszych.

Przegląd dostępnych w sprzedaży klocków

Duże klocki przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, które to dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem. Mogą to być modele piankowe, dostępne w wielu rozmiarach, kolorach, pozwalające na swobodne składanie i rozkładanie. Inną propozycją, przygotowaną dla starszych pociech są klocki Morphun, które umożliwiają budowanie bardziej skomplikowanych budowli. Przeznaczone dla smyków powyżej 3., 4., i 5. roku życia. Z kolei klocki plastikowe urzekną uniwersalnością zastosowania. Idealne zarówno dla małych, jak i starszych pociech. Zapakowane w praktyczne pudełka wyeliminują ryzyko zagubienia, jednocześnie zapewniając porządek w pokoju.

Klocki Volk's Baukasten Samolot i Motocykl 125 el.

Klocki Volk's Baukasten Samolot i Motocykl.

Klocki konstrukcyjne Ludus Maxikit 4 Zwierzątka 100 el.

Klocki konstrukcyjne Ludus Maxikit 4 Zwierzątka

Klocki Volk's Baukasten Samochód Wyścigowy 190 el.

Klocki Volk's Baukasten Samochód Wyścigowy
Po więcej klocków plastikowych zapraszamy do kategorii: https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-plastikowe-529.html