Informacje o sklepie - klocki.edu.pl

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu.

Zabawa dziecka to intensywne odkrywanie i uczenie się świata, przy jednoczesnym poznawaniu samego siebie. Od pokoleń najmłodszym towarzyszą i pomagają w tym klocki konstrukcyjne. Gdy obserwuje się pociechę układającą kolorowe elementy o różnorodnych, intrygujących kształtach, w rzeczywistości jest się świadkiem niebywałego, wyjątkowego procesu poznawania form i możliwości ich łączenia.

Klocki pozwalają dziecku stać się małym naukowcem, który dzięki nim znajduje odpowiedzi na wiele istotnych pytań: Ile siły należy włożyć aby połączyć poszczególne segmenty? Co się stanie, gdy już zostaną dopasowane? W jaki sposób zrealizować własne wyobrażenia?

Rozwikłanie tych z pozoru prostych kwestii, w oczach dzieci staje się przełomowym odkryciem, które z czasem pozwala im budować coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Klocki dla dzieci wychodzą naprzeciw ich naturalnym potrzebom, czyli ciągłemu zaspokajaniu ciekawości. Sprawiają, że pociechy stają się małymi matematykami, którzy liczą, grupują i uczą się myśleć logicznie oraz analitycznie.

Zabawa zestawami klocków konstrukcyjnych to nie tylko działanie dziecka w pojedynkę. Gdy wraz z rówieśnikami zabierze się do pracy nad nowym projektem budowlanym, efekty będą nie tylko satysfakcjonujące, ale również niezwykle pouczające. Od impulsu, którym jest spontanicznie rzucony pomysł przez jednego z uczestników zabawy, po finalną konstrukcję, w której udział ma każdy z członków grupy – trudno wyobrazić sobie swobodniejszy i prostszy sposób na rozwijanie kompetencji społecznych, poznawanie odmiennych punktów widzenia i szukanie kompromisów. Chociaż może wydawać się, że w tej zabawie chodzi o zbudowanie zamku, miasta czy każdej innej, dowolnej konstrukcji, to tak naprawdę dużo ważniejsza jest lekcja empatii, otwartości na innych, rozwiązywania problemów i wspólnej radości z sukcesu. To również sposób na zacieśnienie relacji. Beztroskie chwile spędzone podczas układania z rodzicami pojazdów, poznawanie świata zwierząt czy innych zajmujących struktur, pozostaną w pamięci na lata. Klocki drewniane, posiadają długą tradycję, staną się więc łącznikiem pomiędzy dorosłymi i dzieckiem, łącząc pokolenia. Zabawka pozwoli rodzicom, opiekunom i dziadkom znów przenieść się w magiczny świat dziecięcej beztroski, a pociechom spojrzeć na swych bliskich w nowy sposób. Wspólną zabawę umilą także klocki plastikowe, których unikalne cechy zaintrygują nie tylko dzieci.

Klocki to coś więcej niż zabawka...

Wciąż przyciągają uwagę najmłodszych na długie godziny, wygrywając konfrontację z cyfrowym światem. Nasze doświadczenie opiera się o wnikliwe badania przeprowadzane przez największych naukowców świata w tej dziedzinie – dzieci. Radość na ich twarzach oraz widoczny wpływ na ich rozwój są tego najlepszym potwierdzeniem.

Chcemy się tym dzielić oferując Państwu wiele ciekawych, oryginalnych i pomysłowych zestawów klocków konstrukcyjnych.

Ta niezwykła przygoda z klockami zaczęła się ponad 15 lat temu, gdy nasz – wtedy niespełna 3 letni synek – całkiem przypadkowo otrzymał mały zestaw klocków Morphun. Obejmował on zaledwie kilka elementów, ale i tak pochłonął go na długie godziny, sprawiając, że mały urwis skupił swoją uwagę na wymyślaniu nowych konstrukcji. Dziś chcemy Państwa zaprosić do tego niezwykłego świata, w którym potrzeba jedynie wyobraźni i klocków, aby otworzyć nieskończoną liczbę możliwości!